Andreas M. Antonopoulos: Facebook Coin i JPM Coin

Na kanale Many More na Youtube możemy znaleźć wiele ciekawych filmów Andrasa Antonopoulos’a z polskimi napisami. Jednym z wielu jest film w którym ewangelista Bitcoin odpowiada na pytanie dotyczące Facebook Coin oraz JPM Coin.

„Od samego początku mówię, że w końcu zobaczymy waluty firmowe, takie jak waluta Facebooka czy Telegram.

Zobaczymy powiązane waluty cyfrowe, czyli „stabilne monety”, które są opracowywane przez duże banki.

W końcu zobaczymy również waluty cyfrowe banku centralnego, takie jak Fed Coin czy Digi Dollar.To może być każdy bank centralny na świecie, który to robi. Wszystkie one mają jedną wspólną cechę: tworzą fiaty.

Są to systemy scentralizowane, kontrolowane, cenzurowane i zamknięte, które mają te same cechy charakterystyczne co fiat, ale są po prostu teraz cyfrowe. Zgadnij co?

Mamy już cyfrowy fiat. Wszystkie banki działają przede wszystkim na cyfrowym fiatem. Około 92% podaży pieniądza na świecie to fiat cyfrowy, bez fizycznego odpowiednika w gotówce.

Jedyną różnicą jest tu wdrożenie. Zamiast bazy danych Microsoft SQL, jest ona wdrażana jako baza danych typu blockchain, ale obie są kontrolowane przez operatora centralnego. Nic się tu nie zmieniło. Facebook nie będzie przesyłał „FaceCoin” ponad granicami bez przestrzegania wszystkich przepisów bankowych.

Facebook nie będzie w stanie zaoferować swojej monety bez rygorystycznej polityki KYC/AML, bardziej niż PayPal.

Facebook nie wyprodukuje monety, która jest odporna na cenzurę, otwarta, zdecentralizowana, neutralna lub bez granic.Nie będzie on podobny do żadnej waluty kryptograficznej. Odtworzą świat cyfrowych dolarów, tak jak PayPal i Venmo, itp.”

nie zapomnijcie włączyć napisów 🙂

źródło: Youtube: kanał Many More
https://www.youtube.com/channel/UC3UtPTRB-pF_ExCGi6AndBg

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.