Andreas Antonopoulos – historia bitcoinowego guru

Andreas Antonopoulos urodził się w Atenach w 1972 roku i jest w połowie Grekiem, w połowie Brytyjczykiem. W tym czasie rządzili tak zwani „czarni pułkownicy”, ale w 1994 r. Junta została obalona, ​​a długi i niezwykle trudny okres w kraju skończył się. Ustanowiono demokrację – jednak wielkość PKB już się załamała, a poziom inflacji wzrósł, a z czasem sięgnął 30%. Trudne warunki życia miały ogromny wpływ na kształtowanie osobowości Andreasa i w dużej mierze determinowały jego przyszłe poglądy.

W wieku dziesięciu lat Andreas zaczął eksperymentować z komputerami – to była dla niego prawdziwa pasja. Ważnym momentem  w życiu 14-letniego chłopca było pojawienie się pierwszego modemu, który otworzył mu świat Internetu.

Pomimo talentów – młody Andreas nie odniósł sukcesu w skorumpowanym społeczeństwie. Dwukrotnie, gdy nie udało mu się otworzyć własnej firmy, był zmuszony opuścić Grecję, ale nie pogodził się z porządkiem biznesu w tym kraju. Tak, to pierwsze i najbardziej brutalne spotkanie z rzeczywistością.

Jako młody człowiek przybył do Wielkiej Brytanii i wstąpił do University College of London (UCL). Kontynuował edukację w jednej z dziesięciu najlepszych uczelni na świecie – uzyskał tytuł licencjata informatyki, a następnie tytuł magistra w zakresie komunikacji danych oraz systemów rozproszonych.

Później Antonopoulos przeniósł się do Stanów Zjednoczonych i rozpoczął karierę jako współzałożyciel i menedżer odnoszącej sukcesy firmy zajmującej się badaniami technologii.

Wkrótce, w latach 90., Andreas dołączył do ruchu CryptoPunks(?) – wszak zauważył przyszłość i dalszy rozwój Internetu.

CryptoPunks była społecznością internetową, która prowadziła cyfrową „wojnę” z rządem USA, chroniąc prawa do anonimowości w sieci i dostępu do kryptografii dla zwykłych użytkowników.

To właśnie to doświadczenie doprowadziło go do kryptowalut.

Andreas natychmiast zaprzestał pracy nad innymi projektami i całkowicie zanurzył się w kryptosferze. Pierwsze dwa lata pracy prawie nie przyniosły mu pieniędzy – technologia dopiero się rozwijała. Głupotą było oczekiwać, że w 2012 roku ktoś będzie chciał zapłacić za pracę nad opracowaniem jakiejś dziwnej monety, której nie możesz trzymać w swoich rękach. Genialna kariera miała trudne początki.

Kryptowaluty były wówczas używane przez wąską grupę ludzi, często w celu kupienia czegoś zakazanego i dostępnego na czarnym rynku. I dopiero po sześciu latach kryptowaluty zyskały popularność. Zapewniały miejsca pracy tysiącom ludzi – wśród nich szczególną rolę odegrał Andreas, który potrafił wyjaśnić złożone terminy techniczne prostymi i zrozumiałymi słowami.

Jest to wiedza z zakresu informatyki, systemów rozproszonych i kryptografii w połączeniu z doświadczeniem życiowym, które pomogły Andreasowi w pełni się zrealizować. I to nie tylko z technicznego punktu widzenia, ale także z filozoficznego, ekonomicznego i społecznego.

Andreas stał się jednym z najbardziej szanowanych, wielkich komentatorów i konsultantów, w dużej mierze wpływających na świat technologii kryptograficznych. W 2014 r. Otrzymał stanowisko asystenta wykładowcy na Uniwersytecie w Nikozji – instytucja jako pierwsza na świecie rozpoczęła studia magisterskie w dziedzinie cyfrowych walut.

W tym samym roku został ekspertem na rozprawie w Komisji Handlu, Bankowości i Finansów w Senacie Kanady oraz w Komisji Bankowej Senatu Australii. To jego przemówienia przyczyniły się do powstania prawodawstwa w zakresie kryptowaluty Kanady i innych krajów.

Pełnił funkcję szefa komitetu ds. Przeciwdziałania ubóstwu Fundacji Bitcoin do 2014 r., Kiedy zrezygnował, powołując się na brak przejrzystości.

Pełnił również funkcję szefa bezpieczeństwa w Blockchain.info, a wkrótce został doradcą zarządu. Materiały Andreasa publikowane są w różnych publikacjach – jest szanowanym pisarzem w kryptoświecie i częstym gościem na konferencjach i spotkaniach poświęconych Bitcoin.

W grudniu 2017 r. niezapowiedziane darowizny, ponad 100 bitcoinów, zostały wysłane do Antonopoulos przez ponad tysiąc obserwujących jego pracę, po tym, jak Roger Ver opublikował publiczny post na Twitterze 5 grudnia, który komplementował publiczne wystąpienia Antonopoulosa, ale kwestionował jego wybór inwestycyjny. Przybliżona wartość 100 bitcoinów w dniu 6 grudnia 2017 r. Wyniosła 1,3 mln USD.

Comments (No)

Leave a Reply