Amerykańscy senatorowie nalegają na surowsze sankcje anty-Petro

Grupa amerykańskich senatorów nalega na wprowadzenie ostrzejszych sankcji wobec wenezuelskiej kryptowaluty wspieranej przez państwo – Petro. Senatorowie proponują zakazać obiegu Petro i wydać zarządzenie z marca 2018 r., zabraniające amerykańskim mieszkańcom dostarczania odpowiedniego oprogramowania władzom Wenezueli.

Nowy projekt ustawy został po raz pierwszy przedstawiony Kongresowi 24 września. Wspiera i rozszerza zarządzenie wykonawcze Donalda Trumpa, mające na celu ograniczenie wsparcia Petro.

Wszystkie transakcje związane z zapewnieniem finansowania i innymi transakcjami w Stanach Zjednoczonych, dowolnej walucie cyfrowej, monety cyfrowej lub tokena cyfrowego, które zostały wystawione przez, w imieniu lub w imieniu Rząd Wenezueli w dniu lub po 9 stycznia 2018, są zakazane od daty wejścia w życie niniejszej ustawy „.

Projekt ustawy ma na celu „zapewnienie pomocy humanitarnej wenezuelczykom i imigrantom z Wenezueli, wsparcie konstytucyjnego i demokratycznego rozwiązania kryzysu politycznego w Wenezueli, rozwiązanie kwestii gospodarczej odbudowy Wenezueli, walka z korupcją publiczną, handlem narkotykami i praniem brudnych pieniędzy, a także inne cele.

Oficjalna sprzedaż publiczna Petro ma się rozpocząć 5 listopada.

W sierpniu rząd Wenezueli przeprowadził jedną z najbardziej radykalnych reform finansowych w historii kraju. Bolivar został pozbawiony 96% swojej wartości nominalnej i zastąpiony nowym „suwerennym” bolivarem, który z kolei był związany z kryptowalutą Petro. Będąc uznanym za „suwerenny kryptoasset poparty i wydany przez państwo wenezuelskie”, Petro jest obecnie uważane za kryptowalutę narodową.

Emisja monet ma być prowadzona przez Bank Narodowy Wenezueli. Wenezuela wyda 100 milionów monet kryptowalutowych opartych na blockchain NEM. Rząd twierdzi, że „nie będzie w stanie wytworzyć nowych emisji” Petro w przyszłości.