Aktualizacja Shanghai Ethereum w mainnecie przeniesiona na kwiecień

Po udanym wdrożeniu Shanghai w testnecie Sepolia, wszyscy spodziewali się, że mainnet otrzyma aktualizację w ciągu najbliższych kilku tygodni. Jednak deweloperzy Ethereum sprawili niemiłą niespodziankę, przesuwając datę na początek kwietnia.

Wcześniej wyjaśnialiśmy już, co zmieni się w mainnecie Ethereum wraz z aktualizacją Shanghai. Główną nowością jest możliwość wycofania zablokowanych w konktrakcie stakingowym” ETH.

Aktualizacja została pomyślnie przetestowana w Zhejiang i Sepoli. Następny w kolejce jest test w Goerli. Aktualizacja zostanie wprowadzona do tej sieci 14 marca.

Póki co dokładna data forka w mainnecie nie jest znana. Według deweloperów, najprawdopodobniej będzie to miało miejsce dwa tygodnie lub nawet miesiąc po pomyślnym wdrożeniu aktualizacji w sieci testowej Goerli.

Oznacza to, że aktualizacja mainnetu odbędzie się w najlepszym wypadku w pierwszej połowie kwietnia. Dokładna przyczyna takiego stanu rzeczy nie jest znana. Prawdopodobnie chodzi jednak o drobne błędy znalezione podczas wydania Shanghai na Sepolii.

Deweloperzy mówili o nich podczas telekonferencji All Core Devs 2 marca. Nie jest zaskoczeniem, że zespół chce dokładnie prześwietlić i przetestować nową funkcjonalność. Koordynator projektu Tim Beiko powiedział.

Wyobraźmy sobie więc, że aktualizacja w Goerli z lat ubiegłych udaje się 14. Dwa dni później, 16 marca, zgadzamy się na przejście do sieci bazowej. Po tym czasie potrzebujemy co najmniej dwóch tygodni. Myślę, że najwcześniejszy możliwy termin to pierwszy kwietnia.

Deweloperzy obiecują, że dokładną datę podadzą na konferencji 16 marca.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.