Aktualizacja „Oxygen Orion” w Monero

Sieć Monero przeszła zaplanowaną aktualizację o nazwie „Oxygen Orion”. Ważna aktualizacja była przygotowywana przez 30 programistów.

Oczekuje się, że Oxygen Orion przyniesie znaczące ulepszenia w różnych aspektach funkcjonowania Monero. Główną cechą aktualizacji jest implementacja kompaktowych, dowolnych anonimowych grup z możliwością łączenia (CLSAG). CLSAG to ulepszona wersja MLSAG, schematu sygnatury pierścieni Monero. Zgodnie z wpisem na blogu, CLSAG zmniejszy rozmiary transakcji o 25% i przyspieszy czas potwierdzenia o 10%, zachowując najwyższą prywatność.

Aktualizacje Monero są przeprowadzane za pomocą hard forków, dlatego ważne jest, aby użytkownicy mieli aktualną wersję oprogramowania. To samo dotyczy tych, którzy przechowują kryptowalutę w portfelu sprzętowym. Muszą zainstalować najnowsze oprogramowanie, zauważają twórcy.

Niedługo wcześniej ogłosili, że zebrali wystarczające fundusze na wdrożenie atomic swapów w łańcuchu blokowym Monero, co ułatwiłoby przenoszenie aktywów między różnymi łańcuchami, w tym Bitcoin, w dłuższej perspektywie.

Michael Gronager, CEO firmy kryptoanalitycznej Chainalysis, twierdzi, że Monero i podobne prywatne kryptowaluty mają „ograniczoną przyszłość”. Chainalysis podpisał wcześniej umowę z IRS na opracowanie narzędzi do śledzenia transakcji Monero.

Prywatne monety to bardzo interesująca technologia. Jeśli weźmiemy pod uwagę obszary ich zastosowania, do których należą interesy syndykatów przestępczych, potrzebujemy płynności i dystrybucji, potrzebujemy użytkowników. Dotyczy to Bitcoina, ponieważ ma płynność. Monero i Zcash są z natury niszowe i nie mogą być wykorzystywane do działalności przestępczej na dużą skalę. W dłuższej perspektywie nie należy się tym martwić ”- powiedział.

Od początku września cena XMR wzrosła z 80 USD do niedawnego lokalnego maksimum powyżej 130 USD.

https://web.getmonero.org/2020/10/19/monero-GUI-0.17.1.1-released.html

Comments (No)

Leave a Reply