Akcje Robinhood wzrosły o 80%

Robinhood Markets to aplikacja do handlu papierami wartościowymi i kryptowalutami. Po kilku dniach od premiery giełdowej osiągnęła w szczycie 85 USD.

4 sierpnia amerykańska giełda Nasdaq trzykrotnie wstrzymywała obrót papierami Robinhood z powodu dużej zmienności.

Przed sesją amerykańską giełda SPB ogłosiła zawieszenie obrotu papierami HOOD od 16:19 czasu polskiego ze względu na dużą zmienność. Platforma handlowa odnotowała 20% zmianę ceny w ciągu 10 minut. O 16:49 handel został wznowiony.

Inwestorzy indywidualni kupili akcje Robinhood za 19,4 mln USD, co uczyniło firmę szóstą z najlepiej kupowanymi akcjami, a jej papiery wartościowe stały się jedenastym pod względem popularności w zastosowaniach inwestycyjnych, pisze Bloomberg , powołując się na Vanda Securities.

29 lipca Robinhood przeprowadził pierwszą ofertę publiczną. Dzień wcześniej firma ustaliła początkową cenę licytacji papierów wartościowych pod tickerem HOOD na 38 USD oraz wycenę rynkową na około 32 mld USD.

Pierwszego dnia handel zamknął się ceną 34,82 USD. Kapitalizacja spadła do 29 miliardów dolarów.

We wtorek 3 sierpnia HOOD zamknął się na poziomie 46,7 USD, o 24% powyżej ceny otwarcia. W środę 4 sierpnia notowania przekroczyły 53 USD przed otwarciem rynku.

ARK Investment Management Katie Wood nabyła 1.297.615 akcji Robinhood za pośrednictwem swojego funduszu ARKK w dniu debiutu platformy transakcyjnej na Nasdaq.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.