Airdrop tokenów Flare

Nareszcie airdrop FLARE

9 stycznia miał miejsce airdrop tokenów blockchain Flare, zaprojektowanych w celu stworzenia kompatybilnych z innymi sieciami i Internetem dappsów.

4,279 miliarda FLR rozdystrybuowane do  użytkowników, w tym klientów giełd kryptowalut Binance, OKX, Kraken, Bithumb, UPbit, KuCoin i BitBank. Otrzymali je właściciele co najmniej 1 XRP w momencie wykonania migawki 12 grudnia 2020 r.

Podana kwota to 15% całości emisji. Pozostała część zostanie rozdzielona w ciągu następnych 36 miesięcy w oparciu o głosy społeczności.

Związek z XRP tłumaczy się początkowym skupieniem projektu na stworzeniu ekosystemu DeFi dla Ripple. Obecnie projekt ma na celu dostarczenie inteligentnych rozwiązań kontraktowych dla łańcuchów bloków, które nie mają takiej funkcjonalności.

Wydarzenie oznaczało pojawienie się okazji dla programistów do korzystania z protokołów agregacji danych Flare EVM i State Connector oraz Flare Time Series Oracle (FSO). Te ostatnie zapewniają zdecentralizowany dostęp do danych o wysokiej integralności z innych blockchainów i Internetu, umożliwiając tworzenie nowych przypadków użycia i modeli monetyzacji.

State Connector umożliwia bezpieczne, skalowalne i bez zaufania wykorzystywanie informacji za pomocą inteligentnych kontraktów na Flare, stając się tym samym podstawą rozwiązań międzyblockchainowych.

Bezpieczeństwo uzyskuje się poprzez połączenie zdecentralizowanego zestawu z protokołem rozwidlenia binarnego, który pozwala kwestionować działania większości złośliwych dostawców danych. W przeciwieństwie do algorytmu konsensusu Proof-of-Stake, bezpieczeństwo nie ogranicza się do wielkości stakowanych środków i obejmuje duże transakcje.

Wyrocznia blockchain FSO opiera się na prawie stu niezależnych dostawcach. Ci ostatni są zmotywowani do dostarczania cen i danych do dappów na Flare co trzy minuty.

Pod koniec 2019 roku rozwój Flare Network był wspierany przez Xpring , ramię inwestycyjne Ripple.

Comments (No)

Leave a Reply