Airbnb doda płatności kryptowalutami?

Airbnb i kryptowaluty

Usługa wynajmu krótkoterminowego Airbnb złożyło w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) prospekt dotyczący planowanej pierwszej oferty publicznej (IPO). W nim firma stwierdza, że w niedalekiej przyszłości planuje dodać płatności kryptowalutami.

Przyszły sukces będzie zależał od naszej zdolności przystosowania się do nowych technologii, takich jak tokenizacja, kryptowaluty i nowe technologie uwierzytelniania” – pisze.

Airbnb wspomina o rozproszonej księdze i łańcuchu bloków wraz z biometrią, sztuczną inteligencją, rzeczywistością wirtualną i rozszerzoną jako prawdopodobnymi ważnymi kierunkami przyszłego rozwoju.

W rezultacie zamierzamy nadal przeznaczać znaczne zasoby na wspieranie i rozwój naszych technologii i platform. Jednak te inicjatywy mogą być bardziej kosztowne niż oczekiwano i mogą się nie powieść ”- dodano w prospekcie.

Wcześniej Airbnb oświadczyło, że nie planuje akceptować bitcoinów w swojej usłudze, chociaż w 2016 r. kupiło start-up z kryptowalutą ChangeTip.

Airbnb spodziewa się, że będzie notowany na rynku Nasdaq Global Select pod symbolem „ABNB”. Według Reutersa , firma planuje zebrać około 3 miliardów dolarów w ramach pierwszej oferty publicznej.

https://www.reuters.com/article/us-airbnb-ipo/airbnb-ipo-filing-shows-third-quarter-earnings-beating-virus-with-cost-cuts-new-focus-idUSKBN27W2WN?il=0

W prospekcie spółka pisze, że trzeci kwartał 2020 roku zakończyła z zyskiem, pomimo ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, która bezpośrednio wpłynęła na jej działalność. Aby to zrobić, musiała radykalnie obniżyć koszty i zwolnić jedną czwartą pracowników w drugim kwartale.

foto: https://pixabay.com/pl/photos/airbnb-air-bnb-mieszkanie-3399753/

Comments (No)

Leave a Reply