2352 inteligentnych kontraktów czeka na uruchomienie w sieci Cardano

Duże zainteresowanie inteligentymi kontraktami w sieci Cardano

Po aktywacji hard forka Alonzo na blockchainie Cardano, 2352 inteligentnych kontraktów jest zablokowanych do czasu pełnego uruchomienia. Jednak wszystkie te kontrakty mają obecnie status blokady czasowej i nie mogą być jeszcze wykorzystane.

Inteligentne kontrakty są oczekiwane w Cardano od czasu uruchomienia sieci w 2017 roku. Ta opcja pojawiła się na blockchainie po aktywacji aktualizacji Alonzo na początku tygodnia, a wiele projektów zamierza przetestować nową sieć. Założyciel Cardano i IOHK, Charles Hoskinson, powiedział, że branża DeFi będzie teraz bardziej otwarta, ponieważ Cardano obsługuje inteligentne kontrakty.

Hoskinson powiedział, że liderzy „drugiej fali” DeFi zyskają płynność, interoperacyjność i możliwość hostowania swoich aplikacji w wielu sieciach.

Potrzebujemy zarządzania, certyfikacji, ubezpieczenia, regulacji, identyfikacji metadanych… Jednocześnie potrzebujemy decentralizacji” – powiedział.

Stworzyliśmy Cardano, aby uruchomić drugą falę DeFi”.

Kilka dużych projektów już stworzyło inteligentne kontrakty w Cardano i planuje wkrótce uruchomienie. Na przykład Liqwid czy SingularityNET, Cardax, pierwszy DEX na Cardano. Cardano będzie wstecznie kompatybilne z Ethereum Virtual Machine (EVM) i ma nadzieję przyciągnąć programistów DeFi, którzy chcą zaoszczędzić na opłatach transakcyjnych. Cena ADA wzrosła o 170% od połowy lipca i wynosi obecnie około 2,4 USD – około 20% poniżej najwyższego w historii poziomu 3,09 USD osiągniętego na początku tego miesiąca.

https://adapools.org/sc/script

 

Comments (No)

Leave a Reply