Acala wygrywa pierwszą aukcję na sieci Polkadot

Na aukcjach Parachain Acala zebrało prawie 1,3 miliarda dolarów i tym samym wyprzedziła Moonbeam.

Pierwszy upragniony slot parachain Polkadot został wygrany przez zdecentralizowaną platformę finansową (DeFi) Acala po dniach walki o pierwsze miejsce z Moonbeam, warstwą kompatybilności z Ethereum.

Trudno było śledzić, ile razy te dwa projekty zamieniały się pierwszymi miejscami podczas tego procesu, w którym pierwszych 10 obiecujących projektów zebrało prawie 3,5 miliarda dolarów w ramach crowdloaningu DOT.

Kiedy zakończyły się wpłaty na aukcję, w czwartek w południe czasu europejskiego, Moonbeam zebrał najwięcej od swojej społeczności, ponad 1,36 miliarda dolarów. Jednak Acala była w czołówce przez 63% przypadków, co daje jej największą szansę na zabezpieczenie slotu, mimo że zarobiła tylko 1,30 miliarda dolarów z 81 000 portfeli.

„Istnieje prawdziwa konkurencja i tego właśnie chcemy podczas aukcji” – powiedział Gavin Wood założyciel Polkadot.

Wood zwrócił też uwagę, że chociaż istnieje „czynnik glamour” dotyczący bycia pierwszym w historii zwycięzcą aukcji, na poziomie technicznym, nie ma to znaczenia, ponieważ wszystkie parachainy zostaną aktywowane w tym samym czasie.

Ta otwierająca partia pięciu parachainów Polkadot zostanie wystawiona na aukcję do połowy grudnia, a następnie wszystkie projekty zostaną uruchomione jednocześnie 17 grudnia. Różni się to znacznie od aukcji parachain Kusamy w „sieci kanarkowej” Polkadot na początku tego roku. W tym przypadku pierwszy parachain wygrał siostrzany projekt Acali, Kurara, co oznaczało, że projekt mógł zostać uruchomiony jako pierwszy.

Comments (No)

Leave a Reply