7 spółek publicznych z największymi portfelami bitcoinów

1. Microstrategy

MicroStrategy, renomowana platforma Business Intelligence, podjęła decyzję o uczynieniu Bitcoin głównym zasobem rezerwowym.

Obecnie mają w swojej rezerwie 71079 BTC, co stanowi równowartość ponad 3 miliardów dolarów w BTC.

2. Tesla

Producent pojazdów elektrycznych Tesla dołączył do grona firm będących właścicielami bitcoinów, ogłaszając, że firma zainwestowała „łącznie 1,50 miliarda dolarów” w kryptowalutę. Inwestycje stanowią około 7,7% z 19,384 miliardów dolarów Tesli w czwartym kwartale 2020 roku.

Według dokumentów SEC zakup bitcoinów przez Teslę odzwierciedla zaktualizowaną politykę inwestycyjną mającą na celu dywersyfikację gotówki i maksymalizację zysków.

Tesla akceptuje od dzisiaj kryptowalutę jako płatność za swoje produkty.

3. Galaxy Digital Holdings

Według bitcointreasuries.org , bank komercyjny Galaxy Digital Holdings, koncentrujący się na walutach cyfrowych i technologii blockchain, posiada 16402 BTC, co stanowi nieco ponad 770 milionów dolarów w obecnych cenach.

4. Grayscale

Grayscale ma największy portfel Bitcoin ze wszystkich instytucjonalnych platform inwestycyjnych, z ponad 30 miliardami dolarów w BTC zarządzanych obecnie przez Grayscale Bitcoin Trust.

W sumie, Grayscale Investments posiada obecnie ponad 3% całkowitej podaży bitcoinów, z 656166 BTC zarządzanymi obecnie za pośrednictwem Grayscale Bitcoin Trust i Grayscale Digital Large Cap Fund.

5. CoinShares

CoinShares Group, jeden z pionierów inwestycji w cyfrowe aktywa.

Firma jest powszechnie uznawana za pioniera w branży inwestycji w kryptowaluty i była pierwszą firmą, która wprowadziła regulowany fundusz hedgingowy bitcoin i produkt bitcoin będący przedmiotem obrotu giełdowego.

Od lutego 2021 r. aktywa w zarządzaniu CoinShares obejmują 69 730 BTC, co obecnie wynosi nieco ponad 3,2 mld USD. Inwestycje CoinShares nadal stanowią ponad 0,3% obecnej podaży bitcoinów w obiegu.

6. Ruffer

Ruffer Investment Company z siedzibą w Londynie jest jednym z nowych inwestorów kryptowalutowych. W grudniu 2020 roku firma zainwestowała 2,5% swojego funduszu w bitcoiny, twierdząc, że kryptowaluta służy jako „małe, ale skuteczne ubezpieczenie przed trwającą dewaluacją głównych walut świata”.

7. 3iQ

Według bitcointreasuries.org , kanadyjski menedżer portfela kryptowalut 3iQ posiada 22 590 BTC o wartości nieco ponad 1 miliarda dolarów.

Po latach negocjacji z regulatorami fundusz bitcoin 3iQ został notowany na giełdzie w Toronto (TSX) w kwietniu 2020 r., Umożliwiając Kanadyjczykom inwestowanie w bitcoiny za pośrednictwem regulowanych menedżerów inwestycyjnych.

3iQ stoi również za stablecoinem QCAD opartym na dolarach kanadyjskich, który został uruchomiony w lutym 2020 r.

https://bitcointreasuries.org/

image: https://pixabay.com/pl/photos/kryptowaluta-blockchain-bitcoin-3123849/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.