Binance podpisuje z Bermudami umowę wartą 15 milionów dolarów

Premier i Minister Finansów Bermudy David Burt podpisał Memorandum of Understanding (MOU) z Binance Group w piątek, donosi Bernews.

Porozumienie zakłada finansowanie programów edukacyjnych związanych z FINTECH i blockchainem.

Zgodnie z MOU, Binance Charity Foundation wniesie 10 milionów dolarów na „poprawę edukacji, [i] budowanie świadomości w zakresie rozwoju dzięki wykorzystaniu technologii blockchain„.

W ogłoszeniu odnotowano również, że Binance Labs będzie służyć jako inkubator wspierający innowacje i przyciągający więcej inwestycji na projekty kryptograficzne i blockchain. Podobno porozumienie zostało osiągnięte po tym, jak Binance ustalił, że jego misja i cele były zgodne z misją rządu bermudzkiego. Te cele obejmują ustanowienie odpowiednich ram prawnych, które sprzyjają rozwojowi i rozwojowi branży Fintech.

Tworzenie nowych miejsc pracy

Ogłoszenie wyjaśniło, że globalne centrum zgodności Binance’a na brytyjskim terytorium zamorskim pomogłoby stworzyć więcej miejsc pracy dla Bermudystów. Dodatkowo Binance Labs będzie dążyć do zebrania 5 milionów dolarów, które zostaną wykorzystane do uruchomienia startupów blockchain na Bermudach.

Zakładając, że te wysiłki powiodą się, Bermudy mogą zacząć ożywiać swoją walczącą gospodarkę , która została dotkliwie dotknięta globalną recesją w 2008 roku. Warto zauważyć, że dyrektor generalny Binance, Zhao Changpeng, zobowiązał się pomóc w rozwoju gospodarki wyspy. Zhao pochwalił także rząd wyspy za „jeden z najbardziej przystępnych [organów regulacyjnych] na świecie”. Aby opracować odpowiednie ramy prawne dla lokalnej gospodarki kryptograficznej, Zhao podobno nawiązał współpracę z bermudzką firmą prawniczą.

Solidne regulacje Krypto

Omawiając ustalenia, Zhao wspomniał, że pozew złożony przez amerykańską firmę Venture Capital Sequoia został odwołany przez sąd najwyższy w Hongkongu. Sequoia została również zobowiązana do zwrotu kosztów prawnych związanych z prawnym przedstawicielem Binance. Tymczasem Burt oświadczył, że jego rząd wkrótce przejdzie „kompleksowe” prawodawstwo sformułowane specjalnie dla zbiórek ICO. Powiedział także:

Chcemy zapewnić, że Bermudy są najważniejszym miejscem regulacji na świecie w tej przestrzeni. Mamy reputację do ochrony, będziemy ją chronić, ale będziemy współpracować ze wszystkimi osobami, które naszym zdaniem stanowią przyszły rozwój dla ludzi tego kraju i tworzą możliwości oraz miejsca pracy.

~ Premier Edward David Burt