318 portfeli posiada 80% wszystkich USDT

318 portfeli zawiera conajmniej 1 milion USD w stablecoinie USDT, które razem stanowią około 80% wszystkich wyemitowanych coinów. Poinformował o tym Bloomberg w nawiązaniu do badania przeprowadzonego przez Coin Metrics.

Współzałożyciel Coin Metrics, Nick Carter, poinformował, że największymi posiadaczami USDT są brokerzy współpracujący z chińskimi inwestorami i bardzo aktywnymi traderami, a także giełdy kryptowalut, takie jak Binance, Huobi i Bitfinex.

USDT wykorzystano do zawarcia 40% wszystkich transakcji na Binance i 80% wszystkich transakcji na giełdzie Huobi.

Badanie Coin Metrics obejmowało portfele USDT oparte na protokołach OMNI i Ethereum.

Koncentracja Tethera sugeruje, że kontrola najpopularniejszego stablecoina jest w rękach kilku centralnych graczy, którzy mogą wpływać na wahania ceny Bitcoinów. Można również stwierdzić, że wielu graczy na najwiekszych giełdach krypto jest zainteresowanych utrzymywaniem Tethera w grze”, powiedział John Griffin, Profesor, Texas University w Austin.

W porównaniu z Tetherem, Bitcoiny są znacznie bardziej rozdystrybuowane wśród posiadaczy. Według portalu BitInforCharts.com, obecnie ponad 20 tysięcy adresów posiada BTC o wartości ponad 1 miliona dolarów.

Wcześniej badacze Diar odkryli, że ponad połowa całkowitego wolumenu transakcji w sieci Tether przypada na chińskie giełdy.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.