Giełda kryptowalut Huobi otwiera biuro w Londynie

Stworzona w Pekinie giełda kryptowalut Huobi ogłosiła, że planuje otworzyć biuro w Londynie. Kontynuuje w ten sposób swoją ekspansję za granicę.

Wiceprezes Huobi Group, Peng Hu, powiedział dziennikarzom:

Nie Malta, nie Szwajcaria. Absolutnie Londyn, a dokładniej Wielka Brytania, jest dla nas punktem wyjścia dla europejskiego rynku. Wkrótce będziemy mieć tutaj biuro„.

„Finance Magnates” donosi również, że Chern Chung, starszy menadżer rozwoju biznesu w Europie, wyjaśnił, że giełda „chce być obecna” w tym mieście, ponieważ „nasze statystyki pokazują, że Londyn jest najbardziej aktywną sceną związaną z handlem w całej Europie”.

Wybór Londynu, według Chunga, jest wyraźnym sygnałem, że giełda chce stać się popularna. Przestrzegając oczywiście odpowiednich przepisów. Powiedział dziennikarzom: „nie boimy się regulacji ani nie uchylamy się od regulacji”.

Huobi jest obecnie czwartą na świecie największą giełdą kryptowalut, zgodnie z danymi z CoinMarketCap, gdzie na giełdzie panował obrót około 1.2 miliarda dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin. Grupa Huobi uruchomiła swoją platformę Huobi Pro Global z siedzibą w Singapurze, po tym jak chiński rząd zakazał ICO i krajowych wymian kryptowalut we wrześniu 2017 roku.

Można powiedzieć, że silny i przejrzysty klimat związany z obecnymi regulacjami dotyczącymi kryptowalut, zamiast całkowicie powodować zanik kryptowalut – jest czynnikiem, który powoduje, że najważniejsze międzynarodowe giełdy otwierają siedziby w nowych lokalizacjach.

Pod koniec marca Binance, największa na świecie giełda kryptowalut, ogłosiła, że otwiera swoją główną siedzibę na Malcie, która aktywnie zapewniała prawne i regulacyjne ramy dla Blockchain i walut cyfrowych .

30 marca Huobi Pro otworzył także filię w Korei Południowej, a na początku tego roku przedstawił plany otwarcia biura w San Francisco.