27% wszystkich Dogecoin na jednym adresie. To Musk?

Dogecoin – kryptowaluta, która narodziła się z bazy kodu Litecoin 8 grudnia 2013 r. i od tego czasu nie przeszła żadnych istotnych zmian technicznych, nadal wzbudza zainteresowanie społeczności.

Stworzona jako żart przez programistę Jacksona Palmera, moneta memowa regularnie przyciąga uwagę najbogatszego mieszkańca Ziemi, Elona Muska. Dzięki jego tweetom kryptowaluta DOGE „otrzymała nowe życie”. Z każdym tweetem Muska nt. DOGE jego cena idzie mocno w górę.

Ostatnia taka 45% pompa miała miejsce dwa dni temu:

W kwietniu 2019 roku Musk przyznał, że Dogecoin jest jego ulubioną kryptowalutą. „Jest całkiem fajny” – napisał wówczas założyciel SpaceX, po czym w głosowaniu użytkownicy nominowali go na stanowisko CEO Dogecoin.

Zaledwie dwa miesiące wcześniej w sieci Dogecoin pojawił się nowy adres, który od tego czasu skoncentrował znaczną ilość kryptowaluty DOGE.

https://dogechain.info/address/DH5yaieqoZN36fDVciNyRueRGvGLR3mr7L

Osobiście nie sądzę, żeby to był zbieg okoliczności, ale i tak nie ma wyraźnych dowodów” – napisał jeden z użytkowników forum BitcoinTalk.

Posiadanie 20% DOGE, który od tylu lat znajduje się w pierwszej 25-50 i nie należy do żadnej organizacji, ani funduszu ani DAO jest bardzo interesujące”.

Pierwsza transakcja na adresie została odnotowana w lutym 2019 roku. Następnie wpłynęło skromne 100 DOGE. Kolejne transakcje były znacznie większe i zawierały setki milionów coinów. Od tego czasu adres zgromadził 34,9 miliarda DOGE. Przy 128,2 miliardów DOGE, jest to 27% wszystkich wyemitowanych monet.

W związku z powyższym użytkownicy mają uzasadnione pytania dotyczące centralizacji kryptowaluty.

CEO Binance Changpeng Zhao napisał na Twitterze, że DOGE jest zdecentralizowany w tym sensie, że nie ma programistów, to ma swoje zalety, ale duża liczba conów w jednym portfelu to jest zawsze spore ryzyko.

Pozostałe adresy, o których wspomniał Zhao, zawierają znacznie mniej dogecoinów. Dyrektor generalny Binance twierdzi, że nie zna żadnych giełd ani pul wydobywczych, które mogłyby posiadać te adresy. Dodał też, że nie należą one do jego platformy.

Podany adres zwrócił uwagę użytkowników jeszcze przed ostatnim szybkim wzrostem kursu. W zeszłym roku dyskutowano o tym na Reddicie, gdy wartość monet na nim wynosiła około 20 milionów dolarów. Użytkownicy nie doszli do ostatecznych wniosków. Fulvio55 jest przekonany, że żaden z tych adresów nie należy do indywidualnego właściciela.

źródło: https://decrypt.co/56616/what-we-know-about-the-dogecoin-address-that-holds-27-of-its-supply

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.