25 000 francuskich sklepów zacznie akceptować Bitcoiny

Do początku 2020 r. ponad 25 tysięcy punktów sprzedaży detalicznej we Francji zacznie akceptować płatności w Bitcoinie. Wśród nich: Decathlon, producent artykułów sportowych oraz sieć sklepów z perfumami i kosmetykami Sephora.

Według Cryptoglobe nowy system płatności zostanie uruchomiony dzięki partnerstwu między Global POS, aplikacją EasyWallet i platformą płatniczą Easy2Play.

Płatności w Bitcoinach zostaną automatycznie przeliczone na euro w momencie sprzedaży. Deskoin i Savitar będą odpowiedzialne za ten proces, który obecnie oczekuje na status dostawcy zasobów cyfrowych zgodnie z francuskim prawem.

Oprócz wspomnianych Decathlon i Sephora do inicjatywy dołączyli znani detaliści, tacy jak Boulanger, Foot Locker, World House, Intersport, Cultura, Maisons du Monde i Norauto.

To ważny i symboliczny krok w rozwoju metod płatności we Francji. Jednak jeszcze bardziej symboliczne jest to, że umożliwiamy 25 tysiącom detalistów bezpieczne wejście w świat ekonomii 3.0 ”- powiedział Stefan Gian, CEO i założyciel Global POS, dodając, że w przyszłości system będzie obsługiwał również altcoiny.

Comments (No)

Leave a Reply