24 000 000 $ zostało skradzionych z giełdy kryptowalutowej Bancor

Bancor, popularna platforma do handlowania kryptowalutami, padła ofiarą cyberprzestępców, którzy ukradli ethery o wartości 24 000 000 USD, wykorzystując lukę w zabezpieczeniach portfela.

9 lipca Bancor poinformował użytkowników o incydencie w tweecie:

„Dziś rano (CEST) Bancor doświadczył naruszenia bezpieczeństwa. Żadne portfele użytkowników nie zostały naruszone. Aby zakończyć dochodzenie, przeszliśmy na konserwację i wkrótce udostępnimy bardziej szczegółowy raport. Z niecierpliwością czekamy na powrót do sieci tak szybko, jak to możliwe. ”

Zgodnie z bardziej szczegółową aktualizacją, która nastąpiła tuż po pierwszym tweecie, nieznany haker zaatakował portfel służący do inteligentnej aktualizacji kontraktów. Złodziejom udało się ukraść 24 984 ETH i inne tokeny ERC-20, a mianowicie NXPS i BNT Bancora.

Całkowita skradziona kwota wynosi około 24 000 000 $. Jednak fundusze użytkowników pozostały nienaruszone, jak zauważył zespół Bancor. Bancor pracuje teraz z wieloma innymi giełdami i brokerami kryptograficznymi, aby śledzić skradzione fundusze.

„Po zidentyfikowaniu kradzieży byliśmy w stanie zamrozić skradzione BNT, ograniczając uszkodzenia ekosystemu Bancor przed kradzieżą” – podał zespół.

Stwierdzenie to wywołało wiele niezadowolenia wśród krypto-społeczności, mimo że wszystkie próby Bancora przekonały jego użytkowników, że wdrożenie takiego scentralizowanego podejścia do problemu było motywowane „sytuacją ekstremalną”. Twórca Litecoin Charlie Lee wyraził swoje obawy w następującym tweecie:

charlielee-bancor