12 lat temu Satoshi Nakamoto wysłał Halowi Finneyowi pierwszą transakcję bitcoin

12 stycznia 2009 r. twórca bitcoina, znany pod pseudonimem Satoshi Nakamoto, wysłał pierwszą transakcję w sieci bitcoin do dewelopera Hala Finneya.

W przeciwieństwie do Satoshi, znacznie więcej wiadomo o pierwszym odbiorcy kryptowaluty.

Hal Finney od wielu lat współpracował z PGP Corporation nad produktami do szyfrowania. Uruchomił pierwszy anonimowy remailer i znalazł się na wczesnej liście mailingowej Cypherpunk.

https://www.blockchain.com/btc/block/170

Sześć miesięcy przed śmiercią w sierpniu 2014 roku Finney opisał swoje pierwsze doświadczenie z Bitcoinem:

Kiedy Satoshi wydał oprogramowanie, od razu się zaangażowałem. Myślę, że byłem pierwszą osobą poza Satoshi, która uruchomiła Bitcoin. Wydobyłem blok 70-centowy i stałem się odbiorcą pierwszej transakcji bitcoin”.

Satoshi wysłał dziesięć monet do testu w pierwszej transakcji. W ciągu następnych kilku dni Finney korespondował z twórcą bitcoin za pośrednictwem poczty elektronicznej, pomagając w rozwiązywaniu problemów.

Według Finneya tożsamość Satoshiego była dla niego tajemnicą. Deweloper założył, że ma do czynienia z „młodym mężczyzną japońskiego pochodzenia, bardzo inteligentnym i szczerym”.

Po kilku dniach bitcoin działał dość stabilnie, więc zostałem online. To były czasy, kiedy poziom trudności wynosił 1 i można było kopać na CPU. W następnych dniach wydobyłem kilka bloków, ale wyłączyłem komputer, ponieważ się nagrzewał i denerwował mnie hałas wentylatora”- napisał Finney.

Opisując swoje doświadczenia z 2014 roku, deweloper żałował, że początkowo nie interesował się bitcoinem. Po pomocy w testowaniu sieci i pierwszym doświadczeniu w kopaniu, Finney po prostu wyłączył klienta.

Zdmuchnąłem kurz z mojego starego portfela i z ulgą stwierdziłem, że moje bitcoiny wciąż tam są. Moje dzieci są na tyle obeznane z technologią, że zostawiłem im kryptowalutę jako dziedzictwo”- napisał deweloper.

brak komentarzy

zostaw odpowiedź