100 000 transakcji na sekundę w sieci Ethereum

Programiści Ethereum cały czas kontynuują pracę nad długo oczekiwaną aktualizacją ETH 2.0. Vitalik Buterin twierdzi, że pracę idą też w stronę zwiększenia przepustowości.

Ethereum 2.0 został zaprojektowany w celu poprawy skalowalności i wydajności swojego  blockchain’a, przy przejściu z mechanizmu dowodu pracy PoW (proof of work) do mechanizmu dowodu stawki PoS (proof of stake).

Na  twiterze współzałożyciel Ethereum napisał, że przejście na ETH 2.0 nie nastąpi z dnia na dzień, ale ostatecznie doprowadzi do skalowania sieci z możliwościami obsługi 100 000 transakcji na sekundę (TPS).

Buterin twierdzi, że Ethereum prawdopodobnie będzie polegać na rollupach, gdy sieć przejdzie na ETH 2.0, co oznacza, że ​​rozwiązania drugiej warstwy zwiększą szybkość sieci, zanim aktualizacje zostaną wdrożone bezpośrednio w blockchain’e.

Data uruchomienia ETH 2.0 pozostaje jednaka jeszcze nieznana w związku z opóźnieniami w planowanym wdrożeniu. Pierwsze wdrożenie miało rozpocząć się w styczniu.

ETH 2.0 będzie wdrażane etapami. W maju koordynator sieci ETH 2.0, Afri Schoedon, powiedział, że w oparciu o obecny postęp projektu faza 0 prawdopodobnie nastąpi pod koniec tego roku lub na początku przyszłego roku. W początkowej fazie uruchomi się łańcuch sygnałów nawigacyjnych, który wdroży dowód stawki (PoS).

zródło: https://dailyhodl.com/

Comments (No)

Leave a Reply