10 najważniejszych osób w branży krypto w 2019

Rok 2019 będzie zapamiętany jako jeden z najbardziej kontrowersyjnych dla branży. Długo oczekiwany „tudemun” się nie zdarzył, organy nadzoru zaczęły uważnie monitorować to, co dzieje się na rynku, prognozy cen Bitcoina stawały się coraz bardziej niejednoznaczne, a fala zwolnień objęła wiele startupów.

W tym samym czasie przemysł krypto stał się bardziej przejrzysty, giełdy zaczęły walczyć z fałszywymi wolumenami handlowymi, a programiści kontynuowali prace nad ulepszaniem protokołów i eliminowaniem luk w zabezpieczeniach. Ponadto instytucje naprawdę zaczęły więcej inwestować w Bitcoina, a politycy nawet brali pod uwagę inicjatywy rozwoju rynku w swoich programach.

Jednak branża opiera się nie tylko na startupach, coinach, projektach lub kodach, ale także na ludziach, którzy to robią. Oto lista kluczowych osób, których pomysły, oświadczenia i inicjatywy w 2019 r. były najbardziej widoczne i omawiane, a także wpłynęły na rozwój całego rynku kryptowalut.

10. Kelly Loffler

Od zeszłego roku wszyscy czekali na uruchomienie platformy Bakkt, która miała ożywić rynek. I choć sama platforma nie może się jeszcze pochwalić wielkim sukcesem, dla jej CEO Kelly Loffler rok był naprawdę udany.

W grudniu Loeffler została mianowana na stanowisko senatora stanu Georgia. Wielu spodziewa się, że stanie się lobbystką kryptowalut w polityce amerykańskiej.

9. Xi Jinping

W październiku chiński lider wysadził rynek blockchain. Powiedział , że Chiny muszą stać się liderem w dziedzinie blockchain co spowodowało, krótki, ale jednak znaczny wzrost ceny Bitcoina.

Niemal natychmiast po przemówieniu przywódcy ChRL Ogólnochińskie Zgromadzenie Przedstawicieli Ludowych (lokalny parlament) zatwierdziło ustawę o kryptografii, a następnie w Chinach utworzono komitet w celu ujednolicenia łańcucha bloków. Ludowy Bank Chin przyspieszył emisję cyfrowego renminbi. Lokalne media informowały o uruchomieniu przez wiodące uniwersytety kraju kursów na temat technologii blockchain. Akcje wiodących chińskich firm blockchainowych wzrosły . Blockchain stał się nawet słowem roku w Chinach.

Pomimo podekscytowania technologią leżącą u podstaw kryptowalut, sam chiński blockchain nie wpłynął na kryptowaluty, jak wielu się spodziewało.

8. Rune Christensen

W 2019 r. Rynek stablecoin rozwijał się w szybkim tempie. Kolejnym trendem w tym roku są prawdziwe emocje wokół sektora zdecentralizowanych finansów ( DeFi ). Pod tym względem jedną z kluczowych ról odgrywa projekt MakerDAO z Rune Christensenem na czele.

W tym roku MakerDAO był w stanie wyeliminować krytyczne luki w zabezpieczeniach, zaprezentować stablecoin Dai z wieloma zabezpieczeniami i zebrać 27,5 miliona dolarów na ekspansję na rynkach azjatyckich.

7. Justin Sun

Założyciel TRON jest jedną z najpopularniejszych osób na Twitterze. Tylko w marcu liczba subskrybentów Suna w sieci społecznościowej osiągnęła milion, a już pod koniec roku przekroczyła dwa.

Trzeba przyznać, że Sun wie, jak współpracować ze społecznością. Na tle „zapowiedzi zapowiedzi” założyciela TRON cena coina wciąż rosła, a jego zdolność do „łapania szumu” jest zdumiewająca – darowizny na rzecz eko-aktywistki Grety Thunberg lub głośny, nieudany lunch ze znanym krytykiem Bitcoinów Warrenem Buffettem.

W styczniu firma Suna kupiła BitTorrent ze stu milionową bazą użytkowników, przeprowadzając sprzedaż publiczną w wysokości 7,2 miliona dolarów w zaledwie 18 minut. Ponadto, w sierpniu Solutions Release Sun Network „nieograniczona skalowalność TRON”, a w listopadzie, Sun potwierdził zakup akcji giełdy Poloniex.

6. Jack Dorsey

Jack Dorsey, który jest CEO Twittera i platformy płatniczej Square, znany jest jako wieloletni zwolennik Bitcoina. Ostro zaprzecza jakiejkolwiek możliwości emisji własnej waluty cyfrowej na Twitterze lub dołączenia do Libry z powodu przekonania, że ​​Bitcoin i tylko Bitcoin może stać się natywną walutą Internetu.

Jednocześnie Dorsey zamierza sfinansować rozwój zdecentralizowanego standardu dla sieci społecznościowych.

5. Pavel Durov

Pomimo ogromnej liczby plotek dotyczących projektu Telegram Open Network, zespół Telegram z Pavlem Durovem na czele oficjalnie potwierdził jego uruchomienie.

Niemniej jednak, droga TON stał się walką z wszechobecnymi Securities and Exchange Commission (SEC). Mimo to, sytuacja w Telegramie wygląda optymistycznie, a inwestorzy są wyjatkowo cierpliwi i czekają.

4. Vitalik Buterin

Dla Ethereum ten rok okazał się trudny, ale produktywny. Hardfork Konstantynopol odbył się w lutym , a hardfork Istambul w grudniu . Ponadto na początku roku uruchomiono „bombę złożoności”, która obniżyła emisję o 25%.

Założycielowi Ethereum udało się porozmawiać o „problematycznych obszarach” sieci, wyjaśnić, w jaki sposób nastąpi przejście do Ethereum 2.0, zaprosić Ilona Muska na konferencję.

3. David Marcus i Mark Zuckerberg

Jednym z głównych tematów tego roku nie tylko w świecie walut cyfrowych, ale także w ogólnym programie wiadomości było oświadczenie Facebooka dotyczące wprowadzenia „stabilnej globalnej kryptowaluty Libra”. Uruchmiono portfel mobilny Calibra, który powinien umożliwiać wysyłanie tokenów Libra za pośrednictwem Facebook Messenger i WhatsApp.

David Marcus walczył z lawiną krytyki regulatorów, której poddano projekt po ogłoszeniu. Nawet Mark Zuckerberg się trochę wystraszył i napisał na Facebooku o gotowości do odstąpienia od Stowarzyszenia Libra w przypadku braku zezwoleń i regulacji oraz przedwczesnego startu.

2. Brian Armstrong

Szef wiodącej amerykańskiej giełdy Coinbase ma ambitny plan stworzenia otwartego systemu finansowego, a także sprawienia, by „100 milionów ludzi zaczęło używać kryptowalut”. I pewnie dąży do celu. W tym roku giełda Coinbase ogłosiła rozszerzenie zasięgu geograficznego swoich usług na 11 kolejnych krajów, a karta płatnicza Coinbase stała się dostępna dla mieszkańców Polski i innych krajów. Ponadto w 2019 r. giełda kupiła usługę Xapo i opatentowała system wysyłania Bitcoinów pocztą elektroniczną.

Ponadto firma kierowana przez Armstronga aktywnie walczyła z atakami SEC na przemysł kryptograficzny. Wraz ze startupem Kik Coinbase uruchomił fundusz na pokrycie kosztów postępowania sądowego podczas postępowania z SEC, a także przyłączył się do systemu oceny zgodności kryptowaluty z definicją papierów wartościowych (jedno z głównych zarzutów regulatora dotyczących różnych aktywów cyfrowych).

1. Changpeng Zhao

Być może, aby wymienić wszystkie sukcesy giełdy Binance w 2019 roku, potrzebny będzie osobny artykuł – udało się uruchomić platformę OTC , własną zdecentralizowaną giełdę , platformę handlu depozytami zabezpieczającymi, dwie platformy produktów futures, platformę dla programistów Binance X

Ponadto, firma uruchomiła kantor walut FIAT, rozpoczęła na pełną skalę dostęp do rynków krajów WNP, a cena jego tokena Binance Coin wielokrotnie bił rekordy w stosunku do Bitcoina.

Sam Zhao awansował w rankingu najbogatszych ludzi w Chinach i znalazł się na szczycie listy ważnych osób w branży kryptograficznej Messari.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.