10 najbogatszych ludzi na świecie — ich majątek oraz życie prywatne

Duże pieniądze zawsze będą fascynować ludzi. Każdy wyobraża sobie, co by było, gdyby miał nieograniczone zasoby pieniędzy. Jak wyglądałoby jego życie? Gdzie by mieszkał i jak bardzo cieszyłby się życiem. To jeden z powodów, dla których gra się na popularnych loteriach, czy po prostu robi Ice Casino login, żeby spróbować szczęścia przy tamtejszych grach. Bogatym chce być każdy, ale czy ktokolwiek zastanawia się, czy pieniądze rzeczywiście są źródłem szczęścia, a może wręcz przeciwnie.

Jeśli chodzi o najbogatszych ludzi na świecie, to z pewnością każdy wymieniłby co najmniej dwa nazwiska, które od lat przewijają się w mediach. O reszcie wiadomo niewiele — zwłaszcza z poziomu polskiego podwórka, gdzie ich firmy najczęściej nie mają żadnych udziałów. Kim są, czym się zajmują i jakie prowadzą życie? Oto zestawienie dziesięciu najbogatszych ludzi na świecie.

1. Elon Musk — 219 miliardów dolarów

To nie tylko najbogatszy człowiek na świecie, ale także jeden z najpopularniejszych. Kiedy inne osoby z tego zestawienia starają się stać na uboczu, Elon nieustannie ląduje w blasku fleszy. Ten człowiek postawił sobie za cel zrewolucjonizować świat motoryzacyjny, podbicie kosmosu oraz kolonizację marsa. Pierwszy cel już udało mu się osiągnąć, bo to właśnie dzięki doskonałym wynikom Tesli — firmy produkującej najnowocześniejsze i najlepsze samochody elektryczne na świecie, może pochwalić się takim bogactwem.
W ostatnim czasie Musk ponownie znalazł się na językach całego świata, kiedy dosłownie z dnia na dzień zdecydował, że kupi 100% akcji Twittera za około 44 miliardy dolarów. Platforma nie uchodzi za wybitnie dochodową i wielu ekspertów doszukuje się tutaj po prostu zachcianki miliardera.

2. Jeff Bezos — 171 miliardów dolarów

Do niedawna najbogatszy człowiek na świecie. Założyciel największego sklepu na świecie — firmy Amazon, która systematycznie przejmuje kolejne rynki na świecie. Jego firma bardzo szybko rozwijała się przez ostatnie lata, zapewniając Bezosowi niesamowitą fortunę, którą budował od 1994 roku, kiedy to zaczynał w swoim garażu w Seattle. Firma działa we wszystkich regionach świata i dzięki doskonałemu zapleczu logistycznemu zapewnia kompleksowe usługi z zakresu zakupów w Internecie.
Kiedy Jeff rozwiódł się w 2019 roku, jego żona otrzymała część majątku i automatycznie stała się jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Obecnie miliarder wycofał się już ze stanowiska prezesa i nie działa już tak aktywnie w firmie. Mimo wszystko jego majątek pozostaje na i tak niesamowicie wysokim poziomie.

3. Bernard Arnault — 158 miliardów dolarów

73-letni miliarder jest właścicielem potężnego koncernu LVMH, który zajmuje się produktami luksusowymi jak alkohole, kosmetyki i odzież. Wśród marek podlegających pod jego firmę można wyróżnić:

  • Louis Vuitton;
  • Christian Dior;
  • Sephora;
  • JIMMY CHOO;
  • Hublot i wiele innych.

Koncern jest budowany od 1987 roku i obecnie zatrudnia ponad 100 000 osób. Niewiele wiadomo o prywatnym życiu Bernarda. Poza tym, że dwukrotnie się ożenił i ma piątkę dzieci.

4. Bill Gates — 129 miliardów dolarów

Założyciel Microsoftu i przez bardzo długi czas najbogatszy człowiek świata. Jego pieniądze wywodzą się w głównej mierze z oprogramowania komputerowego, którym zrewolucjonizował świat. Dzisiaj trudno wyobrazić sobie życie bez Windowsa, czy popularnego pakietu Office. Obecnie jednak Microsoft to znacznie więcej usług, które regularnie ewoluują, dostosowując się do rynku. Sam Gates już jakiś czas temu wycofał się z aktywnego przewodzenia Microsoftem i zajął się działaniem na rzecz ochrony środowiska, zmian klimatycznych i odnawialnych źródeł energii.

5. Warren Buffet — 118 miliardów dolarów

Bez wątpienia najstarszy człowiek w tym zestawieniu. 91- letni biznesmen, magnat i filantrop. Mężczyzna jest znany z niesamowitej skromności i pomimo tego, że przez niemal całe życie ma praktycznie nieograniczone środki pieniężne. Majątku dorobił się na inwestowaniu, przez co otrzymał przydomek mędrca z Omaha, który zawsze wie, gdzie odpowiednio ulokować swój kapitał. Jest posiadaczem akcji American Express, Coca-Cola, Washington Post Company, Gilette i wielu korporacji notowanych na nowojorskiej giełdzie.

6. Larry Page — 111 miliardów dolarów

Jeden ze współzałożycieli firmy Google, który brał czynny udział w tworzeniu algorytmu wyszukiwarki. Obecnie powoli wycofuje się z czołowych pozycji w Google i prowadzi coraz spokojniejszy tryb życia. Jest posiadaczem supernowoczesnego jachtu Senses oraz wielu posiadłości w różnych regionach świata.

7. Sergey Brin — 107 miliardów dolarów

Jest współzałożycielem koncernu Google, dzięki czemu zawdzięcza lwią część swojego majątku. Nieco później założył wraz ze swoim wspólnikiem Alphabet Inc., czyli firmę matkę, zrzeszającą wszystkie firmy działające wokół Google oraz PageRank — algorytm, który odpowiada za kolejność wyświetlania stron internetowych w wyszukiwarce Google. Jest Rosjaninem z amerykańskim obywatelstwem i wiedzie coraz spokojniejsze życie u boku swojej drugiej żony, z którą wziął ślub w 2018 roku.

8. Larry Ellison — 106 miliardów dolarów

Nieco mniej znany w Polsce miliarder, inwestor i współzałożyciel firmy Oracle Corporation — drugiej po Microsofcie największej firmy, która zajmuje się szeroko pojętymi technologiami komputerowymi. Prowadzi dość bujne życie prywatne, które doprowadziło do trzech rozwodów. Aktualnie jest mężem czwartej kobiety — pisarki Melanie Craft.

9. Steve Ballmer — 91,4 miliardów dolarów

Były prezes Microsoftu i właściciel Los Angeles Clippers oraz ligi NBA. Balmer prywatnie jest niezwykle energicznym człowiekiem, który motywuje swoich współpracowników. By bliskim przyjacielem Billa Gatesa, ale ich relacja została zerwana w momencie odejścia Ballmera z Microsoftu.

10. Mukesh Ambani — 90,7 miliardów dolarów

Najbogatszy człowiek w Indiach. Jest prezesem międzynarodowego koncernu Reliance Industries, który odpowiada za wydobycie, produkcję i dystrybucję energii, gazu, ropy naftowej, tekstyliów. Działa także w telekomunikacji i mediach. Jest pracodawcą dla blisko 250 000 osób.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.